We use cookies to customize content and advertising, to provide social media features, and to analyze traffic to our site. We also share information about your use of our site with our trusted social media, advertising and analytics partners. Read more.
 •    
 •    
 •    

  Pamela

  Become fan 0 Rate 0 Like & Share
  Genre:-
  Rank: history »
  Rate:
  /5 from 0 users
  Albums:3
  Songs:12

  Most Popular Songs (more)

  1All Of Me lyrics
  2Seep Mein Moti lyrics
  3Beni De Mi İstanbul Sandın? lyrics
  4Ayrılamayız Biz lyrics
  5Bir Tek AþK Ýçin lyrics
  6Çok Güçlü Olmak Lazım lyrics
  7Strange Fruit lyrics
  8Truth lyrics
  9Postcards lyrics
  10Cok Gudlu Olmak Lazim lyrics

  Most Popular Albums (more)

  1Eger Dinlersen [2002]
  2Sehir Rehberi [2004]
  3Cehennet [2006]

  Biography

  Pamela Aslı Spence (23 Şubat 1973, Heidelberg, Almanya) İngiliz kökenli ABD'li bir baba ve Türk bir anneden Almanya'da dünyaya gelmiştir. Çocukluk yıllarını Amerika ve Almanya'da geçirdi. Babası NATO'da görevli olduğu için sürekli seyahat etmiş, annesiyle babası boşanınca 15 yaşından sonra annesinin yanında yaşamak üzere Türkiye'ye yerleşip Türkçe öğrenmiştir. Başlangıçta çeşitli televizyon dizilerinde roller üstlenmiş ve vokalistlik yapmıştır. Lisede okurken bir yandan bir dişçinin yanında çalışıyor, bir yandan da TRT'de çevirmenlik yapıyordu. Daha sonra da çıkardığı üç albüm ile ün kazanmış bir Türk rock şarkıcısı ve oyuncudur. Kısaca Pamela ismi ile tanınır.

  Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden 1998'de mezun olmuştur. "Atları da vururlar" müzikalinde Okan Bayülgen ve Fikret Kuşkan ile birlikte rol almış, "Lahmacun ve Pizza" dizisinde oynamış, Teoman'a vokalistlik yapmıştır.Ünlü sanatçı Burak Sergen'le kısa bir evlilik yapmıştır.2004 yılının Haziran ayında Mucizeler Komedisi adlı müzikalde 'dişi melek'rolünü üstlenmiştir. İlk albümü, 1 Haziran 2002 tarihinde "Eğer Dinlersen"i uzun bir hazırlık döneminden sonra çıkarmıştır. Rock tarzına daha yakınlaştığı ikinci albümü ise,16 Kasım 2004 tarihinde de "Şehir Rehberi" ise, özellikle söz ve ezgileri bir anda kitlelerin diline yerleşiveren "İstanbul" isimli şarkı ile büyük başarı elde etmiştir. 14 Mayıs 2006'da üçüncü albümü "Cehennet"i çıkarmıştır.

  80ler synth pop tarzını günümüze uyarlayan Spence, Teoman'ın vokalisti olarak ünlendi. Birçok tiyatro oyununda ve müzikalde sahne aldı. Sanatçı hareketli tavırları ve sahne performansıyla öne çıkıyor.

  Spence, şarkıcılığa Ankara'da bir barda arkadaşlarının isteği üzerine sahneye çıkmasıyla başladı. Barda sahne alan gruptan teklif aldıktan sonra bir süre bu grubun üyesi oldu. Birçok grupla çalıştıktan sonra kendi grubu "Pam's Band"i kurmaya karar verdi ve Hayal Kahvesi, Kemancı gibi barlarda sahne almaya başladı. Bu sırada Teoman'ın vokalisti Aslı, kendi solo albüm hazırlıkları için ayrılınca Spence, Teoman'la birlikte çalışmaya başladı. Bu işbirliği 4 yıl sürdü.

  Teoman'la çalıştığı sırada birçok albüm teklifi alan Spence, bu teklifleri istediği tarzı yakalayamayacağı için geri çevirdi. Aranjör Artun Ertürk'le birlikte solo albümünü çıkartma kararını aldıktan sonra ilk parçası "Kendimi Sevmek"i 2002'de tamamladı. Hazırlık döneminin ardından ilk albümü "Eğer Dinlersen"i 2003 yılında çıkardı. Bu albümün başarısının ardından da 2004 tarihli "Şehir Rehberi" ve Mayıs 2006 tarihli "Cehennet" albümleri geldi.

  Spence'in kostümlerini annesi tasarlıyor. Sanatçı aynı zamanda uzun zamandır kick-boxla uğraşıyor. Albümlerinde "Pamela" ismini kullanıyor. "İstanbul Kanatlarımın Altında" adlı şarkısının video klibinde birlikte oynadığı Oliver adında bir erkek kardeşi var. Oyuncu Burak Sergen'le kısa süren bir evlilik yapmış. Şu anda oyuncu Şevket Çoruh'la birlikte. Güne erken başlamayı seven Spence'in en büyük tutkusu gün içinde sevdiği kafelerde kitap okumak, akşamları ise film izlemek.

  Romantik - 2002 (Film) (Müzik)
  Pulsar - 2008 (Dizi) [Kedi]
  Ters Yüz - 2007 (Film) [Ayşe]
  Gönül Salıncağı - 2007 (Dizi) [Aslı]
  Kelebek Çıkmazı - 2007 (Dizi) [Lale]
  Kısık Ateşte 15 Dakika - 2006 (Film)
  Tombala - 2005 (Film)
  Sil Baştan - 2004 (Dizi)
  Mars Kapıdan Baktırır - 2004 (Dizi) [Nazlı]
  Avrupa Yakası - 2004 (Dizi) [Konuk Oyuncu]
  Büyümüş De Küçülmüş - 2003 (Dizi) [Nazlı]
  Lahmacun ve Pizza - 2002 (Film) [Tuğçegül]
  Ferhunde Hanımlar - 1993 (Dizi)

  Pictures (5)

  PamelaPamelaPamelaPamelaPamela

  Fans (0)

  no fans

  Similar Artists

  no artists

  More artists

  • popular on LSI
  • new on LSI
  ..

  Comments

  Facebook (0) LetsSingIt (2)