the internet lyrics database
5
Become fan 0 / 5 (0) Share

Dorian

Genre:-
Rank:8077
Albums:5
Songs:10

Most Popular Songs (more)

1Porno Sezar lyrics
Dorian
2Gel Gör Beni lyrics
Dorian
3Rüyadan lyrics
Dorian
4Bakma Yüzüme lyrics
Dorian
5Yaşam lyrics
Dorian
6La Tormenta De Arena lyrics
Dorian
7Oynak lyrics
Dorian
8Zor lyrics
Dorian
9Yeniden Hayata lyrics
Dorian
10Dipte lyrics
Dorian

Most Popular Albums (more)

1Justicia Universal
Dorian
2La Velocidad Del Vacío
Dorian
3En arenal sound: Diez años en un día
Dorian
4Diez Años Y Un Día
Dorian
5Yeniden Hayata
Dorian

Biography

Dorian müziğe başladığı ilk günden şu ana kadar ki birikimlerini su yüzüne çıkarıyor. 2000 li yılların başından beri iyi müzik adamlarıyla çalışıp müziğini oturtmaya çalışan grup son halini 2002 yılında aldı.2002 yılı grup için daha da ciddi bir müzik yaklaşımının ve ilerlemenin göstergesi oldu. Başlayan festival performansları ve çeşitli konserlerle adını daha sık duyurmaya başlayan dorian, yapılan beste ve çeşitli yorumları stüdyo dışına taşımaya başladı.

Albüm çalışmalarını hızlandırıp aynı zamanda da çeşitli barlarda, cover çalışmalarının yanında bestelerini de insanlara dinletmeye çalışan grup belli bir noktada durup sadace albüm çalışmalarına odaklandı.Kendi tarzını yaratırken onlara ilham olan grup ve sanatçıların gölgesinde fazla kalmadan ilerlemeye çalışan grup, zaman zaman drum&bass, acid cazz, anadolu ve tasavvuf ezgilerini müziğinde yerinde kullanmaya özen gösteriyor.

9. Efes Dark Roxy Müzik Günlerine "rüyadan" adlı parçasıyla katılan grup 20.000 kişilik internet oyuyla jüri özel ödülü alarak yoluna devam etti, aradan geçen zamanı albumlerini tamamlamaya ayıran grup 2005 yılı mart ayında Türkiye de tarzları için olabilcek en iyi global müzik firması olan EMI music ile anlaştı. Albüm kayıtlarına nisan ortasında ATM stüdyosunda giren Dorian, albüm içerisine 10 parça koydu.Albümün Prodüktörlüğünü kendisi üstlenen Dorian, ilk albümlerinin ismini "Yeniden Hayata" olarak belirledi .2005 yılının Eylül ayında çıkacak albümün ilk çıkış parçası ise "bakma yüzüme" olarak belirlendi.


Pictures (0)

no pictures


Fans (0)

no fans

Similar Artists

no artists


More artists

  • popular on LSI
  • new on LSI

Contributors

leaderboard activity

Comments

Facebook (0) LetsSingIt (0)